2. grupas nodarbības apraksts 22. martā

Nodarbību 2. grupiņai (4 – 8 g.) iesākām ar pārrunām par to, ko bērni bija darījuši iepriekšējā reizē pie Martas. Viņi bija iesējuši burciņās graudus un mācījās par to, kā no grauda izaug zālīte. Mēs noskaidrojām, ka gandrīz visiem pa šo nedēļu zālīte ir izaugusi apmēram 10 – 15cm gara.
Šajā reizē turpinājām iesākto pavasara tēmu un runājām par to, kas ir pavasara vēstneši, kā notiek pavasaris, kādas izmaiņas vērojamas dabā; salīdzinājām Latvijas pavasari ar Islandes pavasari. Palīgā mums nāca video par gadalaikiem no LVA mājaslapas. Tie, kas nebija nodarbībā, var to noskatīties šeit:

Pēc filmiņas noskatīšanās mēs mēģinājām atcerēties, par ko tā stāstīja, un atkārtojām vārdus un vārdu savienojumus, kas raksturo pavasari, piemēram, atkusnis, pali, ledus iešana, lāsteku un sniega kušana, zīlīte, cielava, strazds, sniegpulkstenītes, vizbulītes un māllēpes.

1-20140322_095041

Bērniem tika iedoti attēli, kas jāpievieno atbilstošās vietās sagatavotās lapās, lai izveidotu grāmatiņu, kas stāsta par pavasari. Lielākie bērni varēja lasīt jau lapās ierakstītos teikumus par pavasara norisēm, putniem un augiem un piemeklēt atbilstošu attēlu, kur nepieciešams, bet mazākiem bērniem, kas vēl nemāk lasīt, palīdzēja tas, ka attēli bija izgriezti unikālās formās, kam atbilstošs rāmītis bija uzzīmēts lapās. Tā mēs kopā radījām stāstu par pavasari un izveidojām mūsu pirmo bilžu mācību grāmatu.

1-IMG_9721

Tā kā attēlu piestiprināšanai izmantojām lipekļus un nevis līmi, tad šo materiālu būs iespējams izmantot atkal un atkal, kad vien runa būs par pavasari. Vienīgi jācer, ka neesam atstājuši kādus lipekļus Fellaskóli skolas telpās, jo bērni, aizrāvušies ar lipināšanu, sāka lipināt kopā arī citus telpā atrodamos priekšmetus – virves ar krēsliem, lineālus ar bumbām utt. 🙂

Nodarbības beigās bērniem bija iespēja strādāt ar darba lapām – līniju vilkšanu, rakstīšanu, zīmēšanu vai krāsošanu. Katrs pats sev izvēlējās uzdevumu. Daži bērni savus darbiņus vēlējās nest līdzi uz mājām, kas netika liegts. Šeit ievietoju pārējos darbiņus.

Noslēgumā vēlos pievienot saiti uz video, kurā kāda bērnudārza bērni Latvijā dzied un izdejo dziesmas, no kurām dažas mēs esam izmēģinājuši dziedāt mūsu skoliņā. Tās ir pirmās trīs dziesmas “Mūsu aplis”, “Staigā, staigā” un “Klausies, kā sirsniņa pukst”. Lielākai daļai bērnu šīs dziesmas ir jaunas un nezināmas, un mēs joprojām apgūstam visas kustības, bet būtu vēlams bērniem arī mājās parādīt šo video. Domāju, ka viņiem patiks. Līdz nākamai reizei!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s