”Lasītāja dienasgrāmata”

1-IMG_4747

Šajā semestrī ar 2. grupas bērniem esam uzsākuši jaunu lasīšanas veicināšanas programmu, kuras mērķis ir motivēt bērnus un viņu vecākus lasīt grāmatas. Ideja ir aizgūta no visā pasaulē populāriem lasīšanas veicināšanas projektiem, piemēram, 1000 grāmatas pirms bērnudārza un līdzīgām akcijām skolu bibliotēkās.

Mūsu programmā grāmatu skaits nebūs izšķirošais. Katrs bērns saņem no skolotāja (vai arī vecāki tiem pagatavo) piezīmju kladi, kurā reģistrēt lasītās grāmatas. Vecāks vai skolotājs var parakstīties vai piešķirt uzlīmi par katru jaunu ierakstu. Svarīgs ir bērna vērtējums vai atziņas par grāmatu.

readingtimelineSemestra beigās apbalvosim dalībniekus, uzslavēsim aktīvākos (gan bērnus, gan viņu vecākus), kā arī nofotogrāfēsim un publicēsim radošākos un izsmeļošākos pierakstus. Tiem bērniem, kas vēl nemāk rakstīt, sarakstu aizpilda vecāki, bet arī lielākiem bērniem noteikti būs nepieciešama vecāku līdzdalība projektā, pamudinājums, atvēlēts laiks un palīdzība.

Bērni ne vienmēr vēlas lasīt grāmatu no sākuma līdz beigām. It sevišķi mazākiem bērniem, kas pat vēl nemāk paši lasīt, mērķis nav izlasīt visu grāmatu, bet gan pats grāmatas lasīšanas process, tāpēc sarakstā var minēt visas grāmatas, par kurām bērns ir izrādījis interesi, tās lasījis vai iemīļojis skatīties. Tieši tāda ir šī projekta būtība – nevis piespiest bērnus izlasīt noteikta skaita vai veida grāmatas, bet gluži vienkārši uzslavēt tos par viņu centieniem grāmatas atvērt un par tām interesēties.

1-IMG_4931

Bērni pēc izvēles var ņemt līdzi savas lasītāja dienasgrāmatas uz visām nodarbībām šajā semestrī, lai pastāstītu par jaunākajiem ierakstiem, bet galīgo pierakstu apskati un vērtēšanu veiksim 2. maijā.

Arī citu grupu bērni un vecāki ir laipni aicināti pieteikties šajā programmā.

 

 

 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s