Profesores Inas Druvietes lekcija Reikjavīkā

Šodien Gerðuberg kultūras namā Reikjavīkā Islandes latviešiem bija iespēja noklausīties Latvijas Universitātes profesores Inas Druvietes lekciju “Daudzvalodība – labākā dāvana bērnam. Kā palīdzēt bērniem apgūt valodas?”

Profesore iesāka lekciju ar teorijas apskatu par valodas apguves psiholingvistiskajiem un sociālajiem aspektiem, pievēršot uzmanību attieksmes un motivācijas nozīmei latviešu valodas saglabāšanā un uzturēšanā gan Latvijā, gan tās diasporā. Aplūkojot pasaules valodu statistiku, mēs pārliecinājāmies par to, ka latviešu valoda nav mazas tautas valoda, līdz ar to mūsu – gan vecāku, gan skolotāju pienākums ir veicināt pozitīvas attieksmes veidošanos pret latviešu valodu arī mūsu bērnos.

Interesanti bija uzzināt, ka jaunākie zinātniskie pētījumi ir pierādījuši to, ka bilingvāliem un multilingvāliem bērniem ir ne tikai labākas kognitīvās, bet arī sociālās prasmes un tie ir radošāki un empātiskāki par monolingviem.

Tā kā Druvietes kundzes viens no intereses objektiem ir tieši diasporas izglītība, viņai šīs tikšanās laikā bija iespēja tuvāk iepazīt Reikjavīkas Latviešu skolas pieredzi, kā arī parunāt ar vecākiem par viņiem interesējošiem jautājumiem saistībā ar bērnu spējām un iespējām apgūt latviešu valodu šeit Islandē. Profesore atzinīgi novērtēja šo pasākumu un atzīmēja, ka no katras šādas tikšanās ar kādu no diasporas skolām viņa iegūst noderīgu informāciju, ko izmantot savā darbā un pētījumos lingvistikas jomā. Jāpiebilst, ka profesore Ina Druviete Islandē ir ieradusies, lai stažētos kā viesprofesore Islandiešu valodas institūtā, bet šīsdienas lekcijai Islandes latviešiem viņa labprātīgi atvēlēja savu brīvo laiku. Par to mēs esam ļoti pateicīgi. Paldies arī visiem tiem, kas šajā svētdienā atrada laiku un motivāciju lekcijas apmeklēšanai. Mēs ceram, ka tas visiem bija jauki un vērtīgi pavadīts laiks.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s