Pirmās nodarbības rudens semestrī

Nemanot ir pagājuši 2 mēneši un aizvadītas jau 5 nodarbības Reikjavīkas Latviešu skolā šajā mācību gadā. Ir pienācis laiks atskatīties un novērtēt izdarīto, lai pēc tam ar jaunu sparu mestos jaunu zinību, projektu, pasākumu un nodarbību mutulī, ko mums nesīs gaidāmā ziema šeit Islandē.

906108_10153208303322061_6635151618741366610_oMazāko bērnu grupiņā tagad ir 8 bērni, no kuriem puse ir jaunpienācēji. Skolotāja Laura, ienākot jaunam mazulim ģimenē, nodarbību vadīšanu ir nodevusi skolotājas Ilvas rokās, kas, turpinot Lauras iesākto, lasa bērniem stāstus, kopā ar tiem dzied latviešu dziesmiņas, zīmē, krāso, līmē, veidojot radošos darbus, un turpina atklāt jaunus vārdiņus latviešu valodā. 1890573_10153208302857061_7407574786404622366_o

2. grupiņas nodarbības joprojām tiek veidotas, izmantojot latviešu valodas programmu, kas paredzēta tieši diasporas skolām. Jāatzīmē, ka šī ir vislielākā RLS grupa, kuru apmeklē 11 bērni. Visas nodarbības līdz šim tika veltītas rudens izpētei – bērni veidoja košas kompozīcijas no krāsainām koku lapām, piedalījās degustācijā, vērtējot rudens veltes – dārzeņus un augļus, un šo periodu noslēdzām ar ķekatās iešanu, atzīmējot Mārtiņdienu.

3. grupu apmeklē 5 bērni, kuri ne tikai apgūst latviešu valodu, bet arī piepalīdz skolotājiem darbā ar mazāko grupu bērniem, piemēram, gatavojoties Mārtiņdienas svinībām.

Ir jauki paziņot, ka mūsu skoliņas komandai ir pievienojusies jauna brīvprātīgā. Inese ir profesionāla gide un uzreiz noorganizēja pirmo ekskursiju mūsu skolas bērniem, aizvedot tos uz Vaļu muzeju Reikjavīkā, kas izrādījās ļoti labs un izglītojošs pasākums arī bērnu vecākiem, dodot iespēju noklausīties kvalitatīvu stāstījumu par vaļu dzīvi latviešu valodā. Ir padomā arī turpmāk rīkot šādas ekskursijas un ir ļoti liels prieks vērot kā mūsu skoliņa ar laiku aizvien attīstās un bagātinās.

1-IMG_4419

2-IMG_4492Oktobra beigās Islandē notika Baltijas un Ziemeļvalstu valdību vadītāju tikšanās un Ziemeļu nākotnes forums, kurā piedalījās arī Latvijas valsts Ministru prezidente Laimdota Straujuma. Ministru prezidente aicināja Islandes latviešus uz atsevišķu tikšanos Grand hotel Reykjavik, uz kuru ieradāmies arī mēs – Ance, Ilva un Inese no Reikjavīkas Latviešu skolas. Sarunu noslēgumā mums tāpat kā Islandes latviešu biedrībai ciemakukulī no Latvijas viesiem tika pasniegta rupjmaize no Latvijas. Tas mums nāca tieši laikā – dažas dienas vēlāk kārtējā skolas reizē maizīti, kurai uzsmērējam medu, ar gardām mutēm notiesāja gan lieli, gan mazi kā Mārtiņdienas cienastu.

Jāpiemin arī skolas nemainīgie projekti – joprojām pasniedzam bērniem dāvaniņas viņu vārda dienās, lasām Bērnu un jauniešu žūrijas grāmatas (kā bērni, tā arī viņu vecāki), kā arī joprojām sadarbojamies ar asociāciju Móðurmál, kuras rīcībā tagad ir arī ofisa telpas Ármúli un tās bez maksas mazām sapulcēm un pasākumiem varam izmantot arī mēs. Šo iespēju iesvētīsim jau nākamo pirmdien, 9. novembrī, aicinot bērnu vecākus uz islandiešu sāgas lasījumu, atzīmējot Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļu.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s