Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa – noslēgums

ZBNReikjavīkas Latviešu skolas dalība Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļā savā ziņā bija eksperiments un mūsu spēju pārbaudīšana. Aizvadot šo pēdējo projekta dienu nodarbībās skoliņā, var apgalvot, ka eksperiments ir bijis veiksmīgs un ir iegūtas vērtīgas zināšanas – gan par Ziemeļvalstu literatūru, gan arī par mums pašiem – latviešu lasītājiem diasporā.

Viens no šķēršļiem pilvērtīgai dalībai šajā projektā noteikti bija fakts, ka mūsu skolā vienīgās nodarbības ir sestdienu rītos, bet Lielā lasīšanas diena, 9. novembris bija pirmdiena. Šajā dienā, kā zināms, vienlaicīgi notika lasījumi 2000 bibliotēkās visā Ziemeļeiropā rīta stundā bērniem, bet krēslas stundā – pieaugušajiem. Daudz nebēdājot, lasījumu bērniem pārcēlām uz sestdienu, savukārt islandiešu sāgu lasījumu pieaugušajiem gan noturējām 9. novembra vakarā kā pienākas.

5-IMG_4560

Lai labāk varētu iesaistīties šajos lasīšanas svētkos visas nedēļas garumā, skolas ģimenēm bija iespēja piedalīties konkursā, atbildot uz jautājumiem par Ziemeļvalstu bērnu literatūru, un viena laimīgā ģimene savā īpašumā ieguva Raimonda Tigula albumu ”Islands”.

Bet šodien beidzot pienāca tā diena, kad skoliņā varējām lasīt, klausīties un radoši apspēlēt tēmu – draudzība, kas īpaši tiek izcelta šī gada Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļā. Projekta izvēlētais fragments ir no Marijas Parras grāmatas ”Vafeļu sirds”, tomēr mūsu skolas klausītieskārajiem bērniem kā piemērotāka tika izraudzīta jaukā un sirsnīgā grāmatiņa par meitenīti Dunni ”Mana laimīgā dzīve”. Ne vienam vien šī stāsta iespaidā atraisījās valodiņa, minot savu pieredzi draugu un draudzeņu būšanās. Pēc tam bērni veidoja draudzīgas apsveikumu kartiņas, nemitīgi čalojot un sadarbojoties, bet noslēgumā noskatījāmies mutlfilmu ”Dāvana visvājākajam”.

Vairāk par Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļu var uzzināt projekta mājaslapā http://bibliotek.org/lv/

Paldies visiem, kas piedalījās!

 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s