Teātris

18449661_10211301532126909_1368024098004796815_oPBLA_KF_logo-page-001Viens no jaunākajiem un vienlaicīgi arī aizraujošākajiem Reikavīkas Latviešu skolas projektiem šobrīd ir Vecāku teātra izveide un pirmās izrādes bērniem iestudēšana. Projekts ir izpelnījies arī Pasaules Brīvo Latviešu apvienības Kultūras fonda ievērību un mācību gada nolsēgumā esam saņēmuši nelielu finansiālu atbalstu, lai teātri tālāk attīstītu un iestudētu jaunas izrādes. Ziņu par PBLA Kultūras fonda šī gada piešķīrumiem var lasīt šeit.

Projekta mērķis ir piedāvāt latviešu bērniem Reikjavīkā iespēju apmeklēt izrādes latviešu valodā. Mēs uzskatām, ka Islandes latviešu sabiedrība ir pārāk maza un, iespējams, mazliet par tālu no Latvijas, lai varētu uzturēt sadarbību ar teātra kolektīviem Latvijā un būtu iespēja uzaicināt profesionāļu radītas viesizrādes no Latvijas kā to dara, piemēram, Norvēģijas un Lielbritānijas latvieši. Tāpēc Reikjavīkas Latviešu skolas vecāki paši sasparojās un izveidoja savu amatierteātra grupu, lai radītu izrādes tieši bērniem.

Par teātra režisori un māksliniecisko vadītāju tika pieaicināta Ingrīda Induse, savukārt par pirmo izrādi tika izvēlēta Intas Andersones “Svešiniece puķu dobē”.

Tā kā projekts ir pavisam jauns un tā dalībnieki lielākoties pilnīgi iesācēji, tad tika kopīgi nolemts pirmo izrādes reizi veltīt tikai Reikjavīkas Latviešu skolas skolēniem mācību gada noslēgumā 7. maijā.

Teātra tradīcija veiksmīgi turpinās un izrādes nu jau tiek rīkotas arī ārpus skolas telpām, piedāvājot tās apmeklēt arī citiem Reikjavīkas un Islandes latviešu bērniem. Aicinām jaunus dalībniekus pievienoties mūsu teātra grupai un palīdzēt gan uz skatuves, gan uzņemoties dažādus organizatoriskus pienākumus.

Daži foto no pirmizrādes mācību gada noslēgumā 2016. gada 7. maijā apskatāmi šajā ierakstā:

https://latviesuskolina.wordpress.com/2016/05/09/macibu-gada-noslegums/

Advertisements